Тетовската полиција вчера ги лишила од слобода А.З.(44) и А.Е.(45), двајцата од Тетово, затоа што кај нив бил пронајден хероин.
Како што соопшти МВР, по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.


Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.