Голем број полицајци го опколија домот и ја затворија улицата во скопската населба Козле каде живее Катица Јанева.
Како што дознава Телма во тек е приведување на специјалната обинителка која вчера даваше исказ пред Обвинителството за случајот „Рекет“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.