На социјалните мрежи е објавено видео од една кражба во Струмица. Но, интересното е што краецот овој пат од дворот зема најобични столици кои не чинат повеќе од 300 денари.

Тој незабележливо влегува во дворот на сопствениците и ги зема столиците.

Погледнете.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.