Во СВР Струмица вчера во 12 часот било пријавено дека, при ископ на место викано „Просенички пат“, биле пронајдени коски и остатоци од два черепи.

Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа од СВР Струмица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.