На ул.„Илинденска“ во Тетово, вечра во 14:15 часот полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода Б.Љ.(39) од Тетово и Т.Р.(44) од Гостивар, затоа што при преглед кај нив се пронајдени хероин, дигитална вага и алуминиумска цевка со остатоци од хероин. Двајцата се задржани во Полициската станица Тетово и по целосното расчистување и документирање на случајот ќе им бидат изготвени соодветни поднесоци.Vo

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.