Секојдневно се апсат лица за марихуана, а најчесто станува збор за млади луѓе.

Во текот на вчерашниот ден МВР уапси повеќе лица за поседување и промет на марихуана.

На подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје ги лишиле од слобода В.Ц.(24) и А.Т.(25) двајцата од Скопје, затоа што кај нив била пронајдена и одземена марихуана.

Исто така на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода С.З.(19) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

Вчера во 13.10 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Д.С.(20) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

Нешто подоцна, во 16.50 часот на подрачјето на Аеродром, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода К.Ж.(26) од Скопје, затоа што кај него биле пронајдени и одземени бела прашкаста материја и марихуана.

На 12.05.2022 во 19.50 часот во Градски парк, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Б.Б.(19) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно комплетирање на сите одделни случаи ќе биде поднесен соодветен поднесок против сторителите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.