Вчеравечер во 22.49 часот во СВР Скопје, од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив со повреди од воздушна пушка во ногата била донесена А.М.М.(26) Скопје, со кои се здобила додека се движела пеш од ул.„Стале Попов“ кон ул.„Пролет“.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.