10 фамилии во општина Петровец од изутрината се без покрив, откако пожар ја изгоре импровизираната барака во која живееја.

Во несреќата нема повредени лица, а благодарение на брзата интервенција на пожарникарите огнот е ставен под контрола, без опасност да се прошири кон останатите куќи. Засега не се знаат причините за избувнувањето на пожарот, кој се случи во бошњачката населба во општина Петровец.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.