Полициски службеници од ОВР Кичево денеска во 01:00 часот ги лишиле од слобода Н.Д. (34) и Ј.Т.(23) од Струга, бидејќи при извршен преглед на патничко возило „мерцедес“ кај Ј.Т.  се пронајдени и одземени марихуана и бела прашкаста материја, а кај Н.Д. е пронајдена банкнота со остатоци од бела прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот, ОВР Кичево ќе поднесе соодветна пријава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.