На веб-страницата на Министерството за внатрешни работи како исчезнати се запишани 62 лица.

Најстариот отворен случај за исчезнато лице е оној за Веле Дојчиновски, роден 5 март1960 година во с.Тресонче, а кому му се губи траг во арил 1992 година.

Последниот запишан на овој список, е 26-годишниот Пинета Секондо-Пино, за кого веќе 12-ти ден не се знае ништо.

Мајката на Пино со денови апелира до јавноста за било каква информација за нејзиниот син.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.