Вчера на Граничниот премин-Долно Блаце при влез во Македонија бил лишен од слобода Б.У.(32) од Косово, кој се барал со потерница од Интерпол.

Лицето е предадено на полициски службеници од Полициската станица Чаир за понатамошна постапка.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.