Кумановската противпожарна единица изминативе 24 часа гасела пожари на три запалени оџаци, соопшти денеска Rегионалниот центар за управување со кризи Куманово.

Оџак на семеен дом горел во село Љубодраг вчера по 21 часот, за половина час го изгасиле тројца пожарникари со едно противпожарно возило.

Од 22:45 до 23:15 часот, пожаринкарите гаселе пожар на запален оџак на куќа во населбата „Карпош“. Претходно, кумановските пожарникари интервенирале и на улицата „Народна Револуција“ каде гаселе пожар на запален оџак од 10:55 до 11:15 часот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.