СВР Куманово изрекло 63 санкции за пребрзо возење. Засилената акциска контрола, полициските службеници ја спровеле денеска за период од осум часа,
од 14 до 20 часот.

Од полицијата најавија дека засилените сообраќајни контроли ќе продолжат и во наредните денови.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.