Предмалку во Кичево е запленета дрога – хероин во количество околу еден килограм. Се проценува дека дрогата на црниот пазар достигнува вредност од околу 50 000 евра.

Покрај хероин запленета е и помала количина марихуана.

Како што дознава „Њуз1.мк“, во акцијата, што се уште е во тек, се уапсени две лица.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.