Во полициската станица Карпош вчера било пријавено дека во стан на улицата „Вич” во Скопје бил пронајден починат М.Ш. (54).

По наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција, при што било констатирано дека нема траги на насилство.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.