Полицијата во Албанија уапсила македонски државјанин во чиј камион се пронајдени 300 килограми кокаин.

Тој бил спакуван во пакетчиња со амблеми на спортските тимови „Чикаго Булс“ и „Париз Сен Жермен“, но и луксузниот моден бренд „Диор“ се запленети во Драч при контрола на македонски камион кој превезувал железо, соопшти албанската полиција, а пренесуваат регионалните медиуми.

Според РТС, кокаинот бил скриен во шасијата на камионот кој превезувал железо.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.