Тројца дилери на хашиш и марихуана од селото Дебреште Општина Долнени синоќа се приведени во голема полициската акција, објави Канал 5.

Двајца од приведените со комбиња за превоз на патници пренесувале обработени и подготвени за продажба 33 килограми марихуана и 15 килограми хашиш.
Од страна на полицијата се пресретнати на патот Прилеп – Македонски Брод близу селото Ропотово.
Нивни соработник кој ја чекал пратката е забележан и приведен на улица во центарот на градот.
Акцијата се уште е во тек.
Приведените се во полициска станица и ќе бидат предадени на обвинителството и судот.

Подетални информации МВР ќе соопшти во текот на денот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.