Во Полициската станица Чаир вчера околу 20:25 часот , Е.Д.(47) од Скопје пријавил дека околу 20:08 часот во неговиот двор биле фрлени две запалени шишиња. Нема повредени лица и оштетувања на неговиот дом. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.