Полициски службеници од Оперативниот тим Потраги вечерва во 19:25 часот во Чаир привеле скопјанец кој бил барал со потерница за издржување казна затвор во траење од две години.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека е приведен 47-годишниот Ќ.Б. кој по приведувањето е предаден до надлежната казнено-поправна установа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.