Безживотно тело на маж било забележано попладнево во водите на Охридското Езеро, од страна на случаен минувач. Телото било пронајдено во близина на Канео, пренесува „Охридскај“.

Случајот го потврди портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димовски. Тој информира дека медицинска екипа утврдила смрт, а истрагата треба да ги утврди причините кои довеле до трагедијта.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.