На граничниот премин „Блаце“ попладнево се случила тешка сообраќајна несреќа. Камион шлепер се превртел покрај патот, засега нема информации за повредени лица. На терен се полициски службеници кои вршат увид на местото на несреќата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.