Полицијата во Битола привела 24-годишен дилер од Битола кај кого бил пронајден хероин.

Денеска во Битола бил лишен од слобода В.М. (24) од Битола бидејќи кај него е пронајден и одземен хероин, соопшти МВР.

Како што велат од полицијата, известен е јавен обвинител и по целосно документирање на случајот, против уапсениот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.