Александар Пандов коментира за полициската акција предводена од Американската агенција за борба против наркотици – ДЕА, во која е запленета дрога во вредност од над 800.000 евра.

Во акција на Американската агенција за борба против наркотици – ДЕА, запленета е марихуана во вредност од 800.000 еура, а притоа уапсени се и началникот на полицијата од Прилеп, Кире Чипсио (СДС) и Александар, возачот на Трајче Заев, братучедот на Зоран Заев.

 

МВР е информирано на неколку минути пред апсењето поради страв од повторно пробивање на акцијата!!! – пишува Пандов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.