Млада девојка била уапсена во Аеродром поради тоа што кај неа имала марихуана.

На 08.12.2021 во 18.00 часот, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје на подрачјето на Аеродром ја лишиле од слобода Н.Д.(18) од Скопје, затоа што кај неа била пронајдена марихуана – информираат од МВР.

По документирање на случајот против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.