Вчера во 03.22 часот 63-годишна скопјанка пријавила дека на подрачјето на Ѓорче Петров било испукано од огнено оружје кон влезната врата од стан во зграда, сопственост на М.А., а во кој живеело семејството на пријавителката, пренесува МВР.

Повредени лица нема, а увид извршила увидна екипа од СВР Скопје.

Се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.