Во  СВР Штип, вчера во 12:16 часот Р.Ј.(81) од Штип пријавила дека  околу 11.30 часот едно лице со употреба на сила ја отворил влезната врата од нејзината куќа на ул.„Личка“ во Штип, влегол внатре, ја турнал, по што и одзел златен накит и побегнал. Се преземаат мерки за расчистување на случајот

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.