Сообраќајна несреќа се случи денес во Визбегово, кај индустриската зона, во населено место.

Како што објави очевидец на Фејсбук групата „Ѕид на сообраќајниот срам“, едно лице е повредено откако во него удрил автомобил.

Пред несреќата, лицето кое е повредено, си ја косело тревата.

Автомобилот излетал и го прегазил.

Со возило на Итна медицинска помош, повредениот е пренесен во болница.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.