Жител на Брвеница објавил видео со заканувачка содржина на Фејсбук, па завршил во тетовската полициска станица, информира МВР. Вчера предвечер, нешто пред 20 часот полициски службеници во Тетово го лишиле од слобода Ж.Г. (46) од село Брвеница. Тетовецот дента околу 15.00 часот на Фејсбук објавил видеоклип со заканувачка содржина.

Ж.Г. бил задржан во Полициската станица Тетово, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.