Продолжува потрагата по возачот на автомобилот кој пред три дена со автомобилот излета во реката Вардар.

Во потрагата се вклучени и кучиња трагачи, но засега 22-годишното момче не е пронајдено.

Момчето од Куманово со возилото излета од патот Тетово-Скопје и падна во Вардар. Автомобилот веднаш по несреќата бил изваден од реката, а по младото момче уште се трага.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.