Верижен судир во кој учествувале три aвтомобили и едно комбе, се случил утринава на патот Прилеп – Битола во близина на селото Алинци. Како што јавува локалниот портал Маркукуле, во сообраќајката имало и повредени лица.

Повеќе информации за незгодата се очекуваат во текот на денот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.