Предмалку на раскрсницата кај ТЦ Мавровка се случи сообраќајна несреќа.

Во судирот учествувале четири автомобили, а во едниот од нив биле забележани бебиња, пишува „Алсат“.

Полицијата е веќе на местото на настанот. Првичниот впечаток е дека еден од автомобилите веројатно поминал на црвено светло и ја предизвикал несреќата, како што пишува „Алсат“.

Во моментов сообраќајот по раскрсницата се одвива отежнато.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.