Четири возила се судрија попладнево кај бензиската пупма на „Лукоил“ на булеварот „Борис Трајковски“ во Скопје.

Полициски екипи во моментот вршат увид, по што ќе се знаат повеќе детали.

Сообраќајот се одвива отежнато.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.