Три возила се судриле денеска на булеварот Србија во општина Аеродром, кај крстоцницата на мостот Близнаци. Како што може да се види на фотографијата објавена на Фејсбук групата Ѕид на сообраќајниот срам, оштетени се две комбиња и една возило на ЕВН, а според пишувањата на корисниците на ФБ, сообраќајот на овој потег се одвива отежнато.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.