Предмалку на автопатот од Тетово кон Скопје се случил верижен судар во кој според очевидците кои јавуваат од таму учествувале 5 или 6 возила, објави Либертас.

Според нив, тешко повредени нема, а сообраќајот е пренасочен на помошната лента на автопатот. Сообраќајната полиција е на местото на сообракајката во тек е увид.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.