Вчера во 14.00 часот на улица „Ката Поцкова’’ во Струмица велосипед удрил во пешак Ц. Т. (68) од Струмица, по што велосипедистот го напуштил местото на незгода, соопшти денеска МВР.

Ц.Т. се здобила со тешки телесни повреди, по што била пренесена во Медицинскиот центар Струмица за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Струмица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.