По наредба од Основен суд Струмица, по претходно разменети информаци со швајцарската полиција, полициски службеници во четвртокот извршиле претрес во домот на Т.Б.(26) во Ново Село, струмичко.

При претресот биле пронајдени и одземени велосипеди GT Force и BMC FS01, кои потекнуваат од кривично дело – кражба, извршена во Швајцарија.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.