Вчера околу 19.30 часот во Виница било пријавено дека велосипедистот Б.М.(18) изгубил контрола и излетал од коловозот.

„По несреќата велосипедистот Б.М. бил пренесен во Општата болница-Кочани, каде од лекар му се констатирани тешки телесни повреди“, информираат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од ОВР-Виница

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.