Во СВР – Велес вчера во 15:00 часот С.С.(49) од Велес пријавил дека истиот ден околу 14:50 часот во куќата на неговите родители, ја затекнал неговата мајка Д.С.(74) со повреди нанесени од сопругот Л.С.(74).

Д.С. била пренесена во Општата болница во Велес.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на Л.С. и расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.