Синоќа на Граничниот премин „Меѓународен Аеродром Скопје“, при контрола и проверка, било констатирано дека М.З. (31) од Велес се наоѓа на листата со мерка „апси“.

М.З. бил приведен и предаден на полициски службеници од Полициската станица Гази Баба за спроведување до Казнено-поправната установа – Затвор Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.