На 02.10. во 11.00 часот во СВР Велес, 37 годишна жена од Р.Германија пријавила дека на 29.09.2020 во хотел Е.Ф. од с.Мелница, велешко извршил обљуба врз неа.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.