Levko Dimovski ве замолува за помош која во моментов и те како му е потребна. Се работи за неговиот брат Спасе Димовски кои се претпоставува дека излетал со кола во река. Уште еднаш ве замолуваме сите што можат да се вклучат во акцијата за негово пронаоѓање и да ја споделат информацијата. Секакво инфо и помош е добредојдена, а телефонскиот број за контакт е 070628167“, напиша диџејот Владимир Блажев ака Панчо од ДНК.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.