Велосипедист загина вечерва, откако во него налета автомобил, дознава „Алсат“. Несреќата се случила околу 19 часот на улицата „Ацо Шопов“ во скопско Влае.

Полицијата веднаш пристигнала на местото на настанот и го истражува случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.