Вечерва е прегазен пешак во скопската населба Ново Лисиче.

Според очевидците на Сител, пешакот е тешко повреден, на местото на несреќата веднаш пристигнала Брзата помош.

Наскро повеќе детали…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.