Вечерва околу  22 часот нов вооружен грабеж во Скопје во обложувалница на улица Сречко Пужалка, дознава неофицијално Centar.mk.

Вооружен маскиран разбојник извршил разбојништво при што го одзел прометот и се дал во бегство.

Вчера пак се случи грабеж и во казино на излезот од Скопје при што загинаа две лица.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.