Хрватскиот ракометар Денис Тото вчера беше погребан во родното Ѓаково, но уште има некои неразјаснети работи во овој случај.  Од почетокот приказната има две верзии, пишува хрватскиот весник „Вечерњи лист“ кој известува од Скопје.

Ангело Георгиевски, првоосомничениот за убиството на Тот, се предал околу 4 часот наутро во полициската станица Аеродром, во Скопје, откако МВР распиша меѓународна потерница по него.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.