Труп на удавен човек лежи во водите на Вардар под мостот во близина на комплексот банки.

Екипи на Итна медицинска помош и на полицијата моментално се таму.

Фото:Курир

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.