На социјалните мрежи се споделува фотографија на која се гледа обесена верверичка на гранка од дрзо, а како што се тврди тоа го сторил жител на скопското село Соње, а причината била оти му ги јадела оревите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.