Жител на струмичко Иловица бил пријавен дека на 2 овој месец извршил обљуба врз неговата ќерка.

Како што соопшти СВР Струмица, С.Д. (28) вчера во 18 часот бил повикан од страна на полициски службеници, кои постапиле по претходна пријава од жител на струмичко село.

Од полицијата инфомираат дека по расчитување на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.