Утрово на булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ кај трговскиот центар „Скопјанка“ се случи тешка сообраќајна несреќа.

Во сообраќајна несреќа се судрија патнички автомобил и комбе. Според првичните информации патниците се здобиле со полесни повреди, а интервенирала и Брза помош.

Сообраќајот подолг временски период беше во прекин во овој дел од Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.