Денеска околу 11. 20 минути, на улицата „Кирил и Методиј“ во близина на „Рамстор мол“, пешак бил прегазен од автомобил „ауди“ со скопски регистарски таблици и веднаш бил пренесен во Клинички центар.

МВР врши увид на местото за да се утврдат причините за незгодата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.